Vemus

Daima Daha İyi

Müşterilerine elektronik ve yan donanımları konusunda bütüncül çözüm ortağı olan Vemus,  her zaman farklı, özgün tasarımlar sunarak güçlü işbirlikleri kurar. Elektronik projeleriyle birçok yeniliğin öncüsü olan, inovatif çözümler yaratan, böylelikle müşterilerinin rekabetçiliğine önemli katkılar yapan Vemus, “daima daha iyinin” yolundadır.

 

Kuruluş Hikayesi

Mustafa Dayanıklı; “80'li yılların başında  abim Vehbi Dayanıklı ve ben  elektronik dergilerini büyük bir merakla ve radyo yapma isteğiyle takip etmeye başladık. Harçlıklarımızla aldığımız komponentlerle amatör radyo yaptık. Evimizin terasında kurduğumuz küçük atölyemizde ürettiğimiz elektronik kartları Bursa Elektronikçiler Çarşısı'nda satmak bizim için büyük hazdı. Abimin askerlik dönüşü ve benim de henüz Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği 3. sınıfta okurken, özgün elektronik tasarımlar, cihazlar üretmenin heyecanı ve hayatımıza bu şekilde anlam kazandıracağımızı düşünerek bodrum katında bir yer tutup iş hayatına girişimci olarak atıldık. Ablamızın teras kattaki atölyemizde zemine yazdığı ve isimlerimizin baş hecelerinden oluşan “Vemus kuruluş hikayesi” böylelikle başlamış oldu. Şu an 40 kişilik genç, dinamik ve güçlü bir ekiple Organize Sanayi de bulunan fabrikamızda işimize tutku derecesindeki sevgimiz ile hayatımıza anlam katmaya devam ediyoruz.” Devamında sayın Dayanıklı “Gelin, yenilikçi projelerinizin elektronik tasarımlarını birlikte yapalım ve böylece hikayelerimiz içi içe geçsin...” çağrısında bulundu. 

 

Disiplinlerarası Proje Yeteneği

Vemus, bir çok sektöre hizmet sunarak bu deneyimlerini projelerine yansıtma becerisi gösterebilen bir firmadır. Çünkü biliyoruz ki günümüzde, “disiplinlerarası proje yeteneği”, rekabette üstünlük yaratır. Vemus endüstriyel mutfak ve fırıncılık sektöründen, market ekipmanlarına, iklimlendirme sektöründen otomativ sektörüne proje çeşitliliği ile  bu yeteneğini kanıtlamaktadır. Ayrıca elektronik kilit sektörüne, Kilitronik markası ürünler tasarlayan Vemus Elektronik, dünyaya açılan bir yöne de sahiptir.